utorok 10. septembra 2013

The Glory of Venice


Na Benátky slová nestačia. Žiadne iné miesto na svete nie je ako Benátky. Keď sa prechádzate po starodávnych zatopených uličkách, cítite sa akoby ste uviazli v čase, v nejakej dobe dávno dávno minulej... 

Čokoľvek sa stane, bude to magické. Nič tu nie je všedné, všetko je nasiaknuté zvláštnou tajuplnou atmosférou. Benátky sú perfektné útočisko od každodennej šede modernej reality, dokonalé miesto, kde sa zaľubiť (a zaľúbi sa každý!) Keď budete odchádzať bude vám smutno, no odídete s pocitom akejsi väčšej úplnosti. Vidieť Rím Benátky a zomrieť.


/// No words are enough to describe Venice. It is like no other place in the world. You feel as though you were walking through the enchanted city stuck at some unspecified time in the past. As you pass through the old canals you feel like whatever happens in Venice is magic. Here, nothing is ordinary, everything soaks up the otherworldly atmosphere. It is a perfect escape from everydayness and numbness of the modern reality, a perfect place to fall in love. You will leave with your soul more complete. See Rome Venice and die.
Keď sem zavítam nabudúce chcem tu ostať najmenej týžden a celý čas sa len túlať malými uličkami, čítať a snívať. Benátky sú proste láska.


"Now all my days are trances,
And all my nightly dreams
Are where thy grey eye glances,
And where thy footstep gleams--
In what ethereal dances,
By what Italian streams. "
Edgar Allan Poe "The Assignation"

foto: Ena a Peter

1 komentár:

  1. wow senzační fotky! a ty masky... do Benátek bych hrozně chtěla - jenže to já všude a čas/peníze neni...

    OdpovedaťOdstrániť